برگزاری اولین سمپوزیوم بین المللی تصفیه آب

آب شیرین کن
تصفیه فاضلاب
تصفیه خانه آب

برگزاری اولین سمپوزیوم بین المللی تصفیه آب

برگزاری اولین سمپوزیوم بین المللی تصفیه آب و بازیابی پساب های شهری و صنعتی

بحران کم آبی و خشکسالی به عنوان یکی از مباحث مهم دنیا، مقدمه ای برای انجام تحقیقات و بازنگری سیستم های تصفیه آب و فاضلاب شده است. اگرچه تاکنون تصفیه فاضلاب های بهداشتی و استفاده مجدد از آن در جهت مصارف بهداشتی انسان، مورد پذیرش قرار نگرفته است،

اما بازیابی پساب های صنعتی و بهداشتی و استفاده مجدد در چرخه صنعت، به شدت با استقبال صنایع مختلف روبرو شده است. نیاز شدید به آب در برخی صنایع، عامل محدوده کننده ای محسوب می شود؛ به عبارت دیگر، کمبود آب یعنی کاهش تولید و در برخی مواقع متوقف شدن چرخه صنعت.

از طرف دیگر با تخلیه فاضلاب های آلوده به محیط زیست، مشکلات عدیده ای برای جوامع بشری ایجاد می گردد که تا نسل های بعدی به شکل فزاینده ای، گسترش می یابد. در این شرایط، مهندسین محیط زیست به دنبال دستیابی به سیستم های پیشرفته با راندمان عمل بالاتر در صنعت تصفیه آب و فاضلاب بوده و اقدامات مؤثر و ارزشمندی را انجام داده اند.

شرکت فنی مهندسی آبسان زلال، با بیش از یک دهه تجربه در صنعت تصفیه آب و تصفیهفاضلاب، با رویکردی خاص در رابطه با بهره گیری از تکنولوژی های نوین دنیا، اقدام به برگزاری «سمپوزیوم سیستم های تصفیه آب و بازیافت پساب های صنعتی و بهداشتی» نموده است.

در کنار تجدید دیدار با کارفرمایان قبلی و بازنگری عملکرد آبسان زلال در سال های گذشته، دو هدف مهم این نشست علمی به این شرح است:

– معرفی برخی از روش های پیشرفته تصفیه آب و فاضلاب نظیر الکتروکوآگولاسیون، اولترافیلتراسیون.
– معرفی روش های بازیافت 100 درصد پساب های صنعتی.

در این راستا، با هدف استفاده از تجارب علمی و عملی صاحبان تکنولوژی های نوین دنیا، از چند شرکت اروپایی و آمریکایی دعوت به عمل آمده است. امید است تلاش شرکت فنی مهندسی آبسان زلال، اقدامی مؤثر و مفید در جهت حفظ منابع آبی کشور و تأمین سیستم های نوین تصفیه آب و تصفیه فاضلاب در صنایع مختلف باشد و رضایت کلیه مدعوین محترم محقق گردد. حال تا چه در نظر آید و چه در قبول افتد.

ویدئوهای مربوط به سمپوزیوم سیستم های تصفیه آب و بازیافت پساب های صنعتی و بهداشتی را می توانید در کانال آپارات شرکت آبسان زلال مشاهده فرمائید.