بازدید رئیس هیئت مدیره پالایشگاه اصفهان از غرفه آبسان زلال

مصاحبه

بازدید رئیس هیئت مدیره پالایشگاه اصفهان از غرفه آبسان زلال

بازدید رئیس هیئت مدیره پالایشگاه اصفهان از غرفه آبسان زلال

حشمت اله ابراهیمی فرسنگی در حاشیه برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی در تهران پس از بازدید از غرفه آبسان زلال خاورمیانه با مصاحبه ای با خبرنگار نبض نفت به خبرنگار نبض نفت گفت: پالایشگاه اصفهان بعد از پالایشگاه آبادان دومین پالایشگاه کشور است که 25 درصد فراورده های مصرفی کشور را تامین می کند.

وی با بیان اینکه کم آبی یکی از مشکلات جدی کشور است و همانند خیلی از مسائل دیگر به آن توجه نمی شود تا به مرحله بحران و اضطرار برسد، تصریح کرد: در حال حاضر مسئله آب اصفهان به مرحله بحران رسیده است که اگر مسئولان استان نتوانند آب مورد نیاز آن را تامین کنند 50 درصد این پالایشگاه تعطیل می شود.

وی ادامه داد: اگر آب پالایشگاه اصفهان تامین نشود و این پالایشگاه با مشکل مواجه شود، واحدهای پایین دستی از جمله؛ نفت سپاهان، پتروشیمی اصفهان و دیگر واحدهای صنعتی که هر کدام هزاران نیروی مستقیم و غیر مستقیم دارند با مشکل جدی روبه رو خواهند شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان با اشاره به اینکه حق آب پالایشگاه از آب زاینده رود 10 میلیون متر معکب بوده است ، گفت: در حال حاضر این میزان به کمتر از یک پنجم رسیده است هرچند پالایشگاه از مدت ها قبل اقداماتی از قبیل بازیافت، تصفیه و استفاده آبی که در از خود پالایشگاه خارج میشد استفاده می کند، اما این کافی نیست.

وی همچنین به میزان آب مصرفی در صنعت اشاره کرد و افزود: کل آب مصرفی در صنعت 10 درصد است در حالی که عمده آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود.

ابراهیمی فرسنگی در پایان با اشاره به هزینه و زمان بر بودن انتقال آب دریا به داخل کشور تاکید کرد: هر چند انتقال آب از دریا به داخل کشور هزینه و زمان بر است اما با توجه به مصرف 85 درصد منابع آب زیرزمینی و کمبود بارش ها، مسئولان باید به آن توجه و با برنامه ریزی اقدام کنند.

منبع: نبض نفت

به اشتراک گذاری این مطلب