کربن فعال – کربن اکتیو

کربن فعال

کربن فعال – کربن اکتیو

کربن اکتیو ، کربن فعال

امروزه وجود محصولاتی با کیفیتی پایدار، خلوص بالا و کارکرد مناسب برای دستیابی به استانداردهای ایمنی و سلامت تضمین شده بین المللی ضروری است. کربن فعال – کربن اکتیو یکی از موثرترین و مطمئن ترین راهها برای دستیابی به این اهداف در صنایع گوناگون است.

کربن اکتیو در ویکی پدیا:

کربن فعال (Activated carbon) یا کربن اکتیو به گروهی از مواد کربنی با پوکی و سطح داخلی بالا اطلاق می‌شود که به‌دلیل مساحت داخلی قابل توجه، ساختار پوک و منفذی، ظرفیت جذب بالا، قابلیت فعال‌سازی مجدد سطح و همچنین قیمت پائین در مقایسه با جاذب‌های غیرآلی مانند زئولیتیک، مادهٔ منحصربه‌فردی می‌باشند. کاربرد مهم و قابل اهمیت آنها در جداسازی بو، رنگ، مزه‌های غیردلخواه از آب در عملیات‌های خانگی و صنعتی، بازیافت حلال، تصفیه هوا به‌ویژه در رستوران‌ها، صنایع غذائی و شیمیائی می‌باشد.

کربن فعال – کربن اکتیو

از پیرولیز موادکربنی از قبیل چوب، زغال‌سنگ ، هسته یا پوسته میوه‌ها مانند پوسته نارگیل حاصل می‌گردد و در مراحل بعدی تحت عملیات فعال‌سازی قرار می‌گیرد. پیرولیز موادکربنی، بدون حضور هوا، باعث تخریب مولکول‌های غیرآلی می‌شود که یک ماده پودری کربنی از آن ایجاد خواهد شد. جسم تولیدشده دارای سطح ویژه و تخلخل بالایی می‌باشد. سه فرایند اصلی برای فعال سازی کربن در نظر گرفته می شود: 1- فعال‌سازی با بخار 2- فعال‌سازی با دی اکسید کربن 3- فعال‌سازی شیمیایی

در میان سه روش بالا فعال‌سازی با بخار بهترین گزینه به لحاظ زیست محیطی و اقتصادی است درحالی‌که فعال‌سازی شیمیایی بیشترین سطح و تخلخل را حاصل می‌کند.


شرکت آبسان زلال با همکاری شرکت کربن کاران آریا جهان اقدام به تأمین کربن فعال – کربن اکتیو از شرکت کالگون آمریکا نموده است:

خدمات شرکت های آبسان زلال و کربن کاران

  • طراحی فرآیند جذب سطحی :

کادر مهندسی ما بسته کاملی از طراحی واحدهای جذب سطحی با کربن فعال را پس از دریافت اطلاعات و مشخصات خوراک در اختیار کارفرما قرار می دهند.

این پکیج شامل:

1-پیکربندی واحد و نوع بستر جاذب،

2- مشخصات جاذب از قبیل نوع، سایز آن و مقدار مورد نیاز،

3- زمان بندی فرآیند شامل زمان جذب، بک واش و تعویض،

4- فرآیند احیا.

  • بهینه سازی واحدهای موجود:

طراحی های نامناسب و تغییرات غیر اصولی در فرآیند میتواند باعث افزایش چالشها در واحدهای جذب سطحی و در نتیجه کاهش بهروری گردد. تیم مهندسی ما آماده است تا با مطالعه و بررسی دقیق واحد کربن فعال موجود، بهترین راه حل عملی را برای رفع چالش ها و افزایش راندمان فرآیند پیشنهاد دهد.

کربن فعال - کربن اکتیو

آبسان زلال و کربن کاران برای دستیابی به اهداف ذکر شده و بهبود طراحی های فنی خود موفق به اخذ نمایندگی انحصاری از شرکت کالگون کربن آمریکا گردیده اند.

شرکت Calgon Carbon

با سابقه بیش از 70 سال در خصوص تحقیق و توسعه، طراحی واحدها و برج های جاذب، توسعه دانش کربن فعال در سطح جهانی، توسعه و تولید گرید های مختلف کربن فعال برای مصارف مختلف و مشاوره فنی و مهندسی به واحدهای فرایندی برای طراحی واحد و انتخاب صحیح مواد یکی از پیشروان صنعت کربن اکتیو در جهان می باشد. این شرکت هم اکنون با دارا بودن 7 سایت تولیدی در سراسر دنیا، 35 نمایندگی رسمی، بیش از 2000 نفر پرسنل با تولیدی نزدیک به 200 هزار تن در سال انواع گرید های کربن فعال و گردش مالی سالانه بیش از 600 میلیون دلار نقش عمده ای در توسعه روش های مبتنی بر کربن اکتیو در صنایع مختلف همانند نفت و گاز، آب و فاضلاب، غذایی و نوشیدنی، پزشکی و سایر مصارف دارد.

در خصوص استفاده از کربن فعال – کربن اکتیو در صنایع نفت و گاز، در کنار مصارف عمده در واحدهای تصفیه آب شرکت Calgon Carbon در زمینه های زیر نیز دارای تجربه و امکانات لازم میباشد:

-جداسازی جیوه،

سولفورزدایی از گاز طبیعی، اتلین و بیوگازها،

جداسازی ناخالصی هایی که در محلول آمین واحدهای شیرینسازی گاز تولید کف و یا امولسیونهای پایدار میکنند،

خالص سازی گاز در واحدهای تولید هیدروژن و گازهای صنعتی،

جداسازی روغن و مواد آلی در کمپرسورهای هوا.

ذخیره سازی گازها جهت تامین سوخت خودروهای گازسوز،

کالگون

مشخصات برخی از گریدهای کربن فعال:

گرانولی

 

calgon

کربن اکتیو

کربن فعال

برای انتخاب کربن مناسب با ما تماس بگیرید

 

شماره های تماس کارخانه آبسان: 02165606805 ، 02165609127 ، 02165609128 ، 02165609129 ، 02165609130 ، 02165609131 ، 02165604619

فکس:02165606807

آقای طه جعفری (مدیر فروش) 09126468214

آقای ابوالفضل محسنی 09127916752

آقای مهدی محسنی  09125964007

 

 

calgon carbon

برای دریافت کاتالوگ شرکت Calgon Carbon کلیک نمایید.

به اشتراک گذاری این مطلب